sobota, 23 stycznia 2010

Fundacja Dandy-Walkera. Styczeń miesiącem - Uwolnij psa z łańcucha -

______________________________________________________________

Jeśli hodujesz w domu zwierzęta i jeśli nie masz z góry pewności co do losów ich potomstwa, lepiej je wykastruj.
Nie masz pojęcia, co może stać się z małymi kociakami, czy szczęniętami, gdy oddasz je do sklepu ze zwierzętami!
Mogą dobrze trafić, ale przewazżnie trafiają tak jak te, z poniższego filmu. A poza tym, jeśli długo nie są kupione, są usypiane...Jeśli z góry nie zapewnisz potomstwu swoich pupili domów, wykastrowanie jest mniejszym złem.
______________________________________________________

Styczeń jest międzynarodowym dniem

- Uwolnij psa z łańcucha! -

Czy nie trzymasz przykutego łańcuchem swojego przyjaciela na podwórku, czy w ogrodzie?

Jeśli tak, to czy masz czelność zakutego w kajdany nazwać swoim przyjacielem? (On mimo wszystko jest twoim przyjacielem, ale ty jesteś sadystą...)
Ciekawe, jakbyś się czuł, gdyby ciebie codziennie zakuwano łańcuchem na wiele godzin?
Czy to takie trudne i kosztowne: zagrodzić kawałek miejsca w ogrodzie, żeby pies mógł swobodnie w nim przebywać?
Łańcuch może wyrywającemu się zwierzęciu wydrążyć bolesne rany; pewnie myślisz, ze psa to nie boli, bo tylko ty jesteś zdolny do odczuwania bólu.


Pomyśl dziesięć razy, zanim zrobisz komukolwiek krzywdę, bo to bardzo szybko wraca, z zupełnie innej i niespodziewanej strony.
Nagle zostajesz ukarany osobistym nieszczęściem i nie zdajesz sobie sprawy, ze jest to wyrok za twoj zły, egoistyczny i okrutny uczynek. Na tym polega karma. (Nie czeka, aż umrzesz, żebyś został ukarany...)
(No... nie jest to straszenie fanatyczki jakiejś religii... Obserwuję świat i ludzi i wiele razy widziałam na własne oczy, jak ciężko zostali ukarani ludzie okrutni, źli, podli. Widać los jest lepszym sędzią od sądów ludzkich...)
Na szczęście coraz więcej ludzi zaczyna ten fakt rozumieć i zastanawia się zanim zrobi komukolwiek coś złego...
Wielu czyni krzywdę naszym młodszym braciom, uważając ich za gorszy gatunek, a to właśnie ktoś tak myślący, należy do najniższego gatunku wśród istot żywych - do gatunku prymitywnych, bezmyślnych bestii.

Jeśli nie lubisz zwierząt, nie zapraszaj ich do swojego domu - uczynisz im tym mniejszą krzywdę. I rusz swój mózg, naucz się rozumieć, ze zwierzęta to nie pluszowe zabawki, tylko stworzone przez Boga, czujące, cierpiące, kochające istoty.

Jeśli sam nie masz psa, ale za to masz sąsiada, który trzyma psa na uwięzi - zaprotestuj!
Szczególnie teraz w Polsce. Jest ciężka zima i psy łańcuchowe przymarzają do swoich bud.

http://www.peta.org/actioncenter/unchain-a-dog.asp?c=weekly_enews

http://www.helpinganimals.com/ga_chained.asp
_____________________________________________

Fundacja Dandy-Walker - pomóż chorym dzieciom!

Nasza fundacja powstała w lutym 2007 roku jako pierwsza i jedyna w Polsce stawiająca sobie za cel pomoc chorym na zespół Dandy-Walkera. Została założona przez rodziców dla 25 – letniej Joanny, od lat zmagającej się z zespołem Dandy – Walkera i rodziców innych chorych. Fakt, że są wśród nas rodzice chorych, którzy podobnie jak Joanna zmagają się z tą ciężką chorobą pozwolił nam zjednoczyć siły, aby pomagać sobie i innym. Do współpracy zapraszamy również wszystkich, których dotknął problem tej choroby oraz wolontariuszy.

Celem działania Fundacji jest pomoc dotkniętym chorobą oraz ich rodzinom. Dlatego też apelujemy do wszystkich, a szczególnie do firm i ludzi biznesu o pomoc w realizacji cełów statutowych i wsparcie naszych podopiecznych.

Więcej na stronie:
www.fundacja.dandy-walker.org.pl
_________________________________________