poniedziałek, 28 kwietnia 2008

Ratujmy mordowane lisy,owce i wieloryby, spełńmy marzenie Mateuszka Langa, dzieci chore na MPS potrzebują wsparcia finansowego, żeby mogły być leczone

_________________________________________________

Australijski wstyd -
hodowla owiec to przeważnie obozy koncentracyjne.Człowiek jest najgroźniejszą bestią jaka chodzi po ziemi, oto kolejne dowody ludzkich zbrodni na zwierzętach. Przekonajcie się na własne oczy - to należy wiedzieć. Za życie w nieświadomości też kiedyś trzeba będzie zapłacić...
Zobaczcie zatem sami, co robi człowiek, a może nie będziecie dumni, że należycie do grupy "wyżej" rozwiniętych umysłowo zwierząt:

http://getactive.peta.org/campaign/agriprocessors_investigation_2008?c=weekly_enews

Nie wmawiajcie sobie też, że Bóg na to pozwala... dał nam wolną wolę, za złe czyny przyjdzie zapłacić.
Jeśli po obejrzeniu tych filmów poczujecie się wstrząśnieci - protestujcie. Organizacje podają w jaki sposób. Pojedyńczo świata nie zbawicie, ale jeśli większość zaprotestuje...
A osobiście, możecie nie nosić wełnianych swetrów, które i tak po pierwszym praniu się filcują; jest bawełna i są syntetyczne materiały, o wiele wygodniejsze w zastosowaniu. Futer też nie musicie nosić, są piękne sztuczne, w nich nie będziecie nosić na sobie złej energii zwierzęcego cierpienia, które pozostaje na futrze!... - zapewniam was, pozostaje!
Jedząc mięso zjadacie nie tylko złą energię pozostałą z cierpienia tortur i makabrycznej śmierci zwierzęcia, ale pamiętajcie - jecie trupy. Czyli wchłaniacie wszystkie szkodliwe toksyny zawarte w martwym ciele, wszystkie choroby zwierzęce. Człowiek nie musi jeść mięsa. Nie musi pić mleka (niezdrowe!) - krowy, które hoduje się na mleko też są torturowane, a po 2 latach zażynane. Można pić mleko sojowe, jest nawet smaczniejsze.
Jestem wegetarianką od 14 lat i bardzo dobrze się z tym czuję i fizycznie, i psychicznie.
Przestałam też pić mleko zwierzęce.
Boleję jedynie, że moje koty jedzą mięso - na to nic nie mogę poradzić.
Ale chociaż kupuję im mięso kur żyjących na swobodzie i jajka od takich kur, ryby i mięso wołowe. (W Australii najbardziej męczone są świnki i owce.)
Uczę się też, ktore firmy produkujące kosmetyki i środki chemiczne nie robią testów na zwierzętach. I produkty takich firm kupuję.
Pamiętajcie: najlepszy jest taki protest, który uderza producenta po kieszeni.
Jamie Oliver pokazał w TV jak męczą się kury w zamkniętych farmach i sprzedaż jajek z tych farm,w Australii spadła!... Za to zniknęły z półek wszystkie jajka kur żyjących na swobodzie.

Najważniejsza jest świadomość, dlatego oglądajcie wszystkie filmy z dowodami torturowania zwierząt i podejmujcie takie decyzje na jakie stać Wasze sumienia. Na pewno łatwiej się żyje, kiedy sumienie jest czyste...
__________________________________________________

Wstrząsające wiadomości z PETA

Najpotworniejszy film jaki widziałam w życiu. Już nigdy nie odzyskam spokoju po tym, co na nim zobaczyłam.
Zawsze byłam przeciwna rasizmowi, ale jeśli to jest chińską tradycją, to od tej chwili jestem rasistką na wszystkie ohydne i bestialskie tradycje jakie istnieją w jakichkolwiek narodach. Podobnego okrucieństwa nie stosowali nawet hitlerowcy. Ci na filmie, to nie ludzie, to bezmyślne, prymitywne demony.

Życzę - z pełną świadomością - każdemu oprawcy, żeby umieral tyle razy, ile tych zwierząt, w tak potworny sposób zabił i w taki sam sposób. I jestem pewna, że na tym właśnie polega prawo karmy. Jeśli czynisz zło - musisz tego samego na sobie doświadczyć. Widziałam już wiele razy jak życie karało ludzi za ich złe postępki. I nawet jeśli uda im się uniknąć kary w tym, to na pewno będą pokutować w następnym życiu - każdy musi odpowiedzieć za swoje czyny.

Nie jestem zabójcą, ale nie wiem, czy będąc tam, nie zabiłabym oprawcy, który miażdży nogą główkę odzieranego ze skóry - ŻYWEGO!!! - liska.
Pustogłowe kobiety, które noszą te futra, są godne najwyższej pogardy, one pierwsze powinny ten film zobaczyć! I są nieostrożne - nosząc na sobie czyjąś mękę i czyjeś nieszczęście - doświadczają tego na sobie, z pewnością chorują i źle im się wiedzie...
Obejrzyjcie ten film. Nie macie prawa, tego nie wiedzieć.


Pledge to go fur-free at PETA.org.

Tu możcie złożyc podpis i zaprotestować, o ile oczywiście to wami wstrząśnie...

http://www.peta.org/feat/ChineseFurFarms/index.asp?c=weekly_enews

_____________________________________________________

Dostałam pocieszjące wieści od WSPA...

Thanks to your support, WSPA has made incredible progress at this year's International Whaling Commission (IWC). A WSPA investigation convinced commissioners at the International Whaling Commission's annual meeting to vote 'no' to including ten humpbacks in Greenland's whaling quota.
WSPA's undercover investigation revealed that 25% of whales killed in Greenland are sold commercially, resulting in significant profit and exploding the myth that their whaling quotas are purely subsistence based.
Humpback mother and calf, Pacific Ocean. ©Bryant Austin
Watch investigation film 'Hidden Lives of Whales'

http://www.wspa.org.au/news.asp?newsID=404&type=0

Taking the truth to the decision-makers
At the end of June WSPA presented IWC commissioners with compelling evidence providing them with the information necessary to ensure a 'no' vote on June 26th from a majority 36 of the 65 voting nations.
This sent a powerful message to Greenland. Its effect was summed up by BBC journalist Richard Black: 'In all my years at IWC I've never seen a report make such a difference to the direction of a meeting.'
WSPA's Claire Bass commented on the vote from the IWC meeting: 'This is fantastic news as fewer whales will be cruelly killed. WSPA's investigation has given the IWC the information it needed to see through the myths of Greenlandic whaling and make the right decision.'
Speaking on the importance of the vote, she added: 'This is a significant victory in a bigger campaign to end the slaughter of whales globally, and we will continue to work to end the cruelty of whaling.'
What the future holds
The Danish commissioners, who represent Greenland at the IWC, said they would be back next year to ask again that their whaling quota be expanded.
Because of your continued support WSPA will also be there, backed by sound science and huge public support, to put the welfare case against whaling.

Kind Regards
Margaret West
Regional Director
WSPA Australia and New Zealand

________________________________________________________

Proszę wszystkich, którzy wejdą na tę stronę, nie, nie proszę - BŁAGAM!!! obejrzyjcie video, na którym pokazano jak się morduje i męczy owce - najłagodniejsze zwierzęta na Ziemi.
(Po prawej stronie - cztery filmiki.)

Australijscy farmerzy, którzy sprzedają swoje owce na Środkowy Wschód, w niczym nie są lepsi od oprawców! Jestem pewna, że plugawe pieniądze zarobione w ten sposób, przynoszą im same nieszczęścia - i to jest sprawiedliwość karmy. Ale jeśli Bóg nie karze natychmiast bestii (bo kara następuje zawsze, choć nie od razu...), które tak potwornie traktują niewinne zwierzęta, a te filmy Wami wstrząsną, jeśli zaczniecie płakać, jeśli ból Was zadławi,

ZAPROTESTUJCIE!...

Może wspólny protest wielu ludzi pomoże, może prawa do godnego traktowania naszych młodszych braci staną się ważniejsze od pieniędzy.
To wstyd - na cały cywilizowany świat -
że Australia na to zezwala.
I dowód na to, że człowiek jest najpotworniejszą bestią, jaka chodzi po ziemi.

Nie pozostańcie obojętni, nawet jeden podpis, to już coś...

Mordowanie wielorybów stało się problemem międzynarodowym, los australijskich owiec nikogo nie obchodzi!...
(Pociesza mnie jedynie prawo karmy: ci, którzy to czynią, będą musieli kiedyś przecierpieć to, co robią dziś tym biednym zwierzętom.)
_____________________________________________________

The protest against the cruel live export of Australian sheep
to the Middle East is about to become global.

From June 23, people around the world will be writing to their local Australian Embassy to highlight the suffering inflicted on sheep sent to the Middle East for slaughter.International condemnation of the live export trade is one of the most powerful ways to tell the Australian Government that the inhumane transport, handling and slaughter of millions of Australian sheep every year is simply not on.

Spare a moment to find out why this trade should end
How can you help?

If you have friends overseas who will want to join you in ending this trade, please forward them this email.

They simply need to click on the link below to find all the information they need to lodge their protest and show the Australian Government that the world condemns our live export of sheep.

And if you would like to help closer to home, you can take action in several ways, including downloading a petition to get your friends to stand up for our country's animals.

So I truly hope you can join us in ending live export, which continues to tarnish Australia's otherwise good reputation for animal welfare.
Thank you for helping create a world where animals matter and animal cruelty ends.

Kind regards
Margaret West
Regional Director
WSPA Australia and New Zealand

Live outside Australia and want to help?
All the information you need to help end the cruel live export of Australian sheep to
the Middle East is here
http://www.handlewithcare.org.au/
TU MOŻESZ PODPISAĆ SWÓJ PROTEST
________________________________________________________

Wiadomość od:
Greenpeace Australia Pacific
support@au.greenpeace.org

In two days, I’ll be leaving for the International Whaling Commission in Santiago, Chile. I’ll be taking with me a giant “pod” of virtual origami whales, carrying the messages of nearly 30,000 Australians collected in partnership with the Daily Telegraph.

Thank you for creating a whale, which is happily swimming in the pod! I’ll make sure it gets to the Japanese PM.

We know that, yet again, Japan will push hard for approval to resume full-scale whaling. But I continue to be hopeful that a growing voice of protest will finally persuade the Japanese to stop lethal whaling in the Southern Ocean.

At the meeting, I will be delivering a digital copy of all the Origami Whales – including yours - to the Japanese delegation, headed by Joji Morishita. Greenpeace has also set up a giant electronic ticker-tape display that will feature the messages in a way the delegates cannot ignore.

Please encourage a few friends to make a whale by forwarding them this address:
www.send-a-whale.com

Thank you for being involved,
Rob Nicoll
Whales Campaigner
Greenpeace Australia Pacific

PS: This is your first email update from Greenpeace. Welcome aboard! We’ll keep you informed about the range of campaigning we do - and simple and effective ways you can get involved. If you would like to opt-out at any point, just follow the link below. Thanks!

PPS: Would you consider making a tax-deductible donation to our whales campaign before June 30, the end of the financial year? Our urgent work and independence relies on the support of individuals across the country. You can show your support quickly and securely by clicking here:


https://www.greenpeace.org.au/secure/appeal/supportwhales/2/?src=eml2_seg5

______________________________________________________

Ania Sroka, wspaniała śpiewająca aktorka, która na wspólnych, z Ryszardem Rynkowskim, koncertach, z miejsca zawojowała polonijną publiczność, przysłała do nas list:

Moi Mili,
Piszę z ogromną i bardzo ważną prośbą. Zapewne
słyszeliście już kiedyś o fundacji "Mam Marzenie".
Spełnia ona marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu.
Jednym z marzycieli jest Mateuszek Lang ze Szczecina.
Jego marzeniem jest dostać pocztówki od wielu
ludzi....
Jeśli macie chwilkę czasu, kupcie pocztówkę, albo
poszukajcie jakiejś, np z miejscowości, w której
żyjecie albo wesołej, ze zwierzaczkiem, albo
urodzinowej... napiszcie kilka miłych słów, choćby
"pozdrawiam Cię ciepło!!" :) i wyślijcie mu.
Bardzo, bardzo proszę o pełną
mobilizację, proszę o tą
chwilkę na wypisanie tej karteczki-pocieszki...
żeby dotarła w porę..

Kto mnie zna i kiedykolwiek dostał ode mnie karteczkę,
to będzie to dla mnie największą radością odwdzięczyć
się w ten sposób.. niech to będzie na mój rachunek:)

To najpiękniejsze życzenie o jakim słyszałam
od tych chorych dzieci... choć trudno to w
ogóle oceniać..

Was to będzie kosztowało niewiele, a dla niego będzie
znaczyć ogromnie dużo.
Oto adres:
Mateuszek Lang
ul. Wiślana 37
70 - 885 Szczecin

Roześlijcie tą wiadomość do kogo się da i ślijcie
kartki ze wszystkich stron świata!!!

Więcej znajdziecie na stronce Mateuszka:
www.mateusz.szczecinianie.pl

_______________________________________________

APEL DO POLONIJNYCH ORGANIZACJI

Wiemy, że polonijne organizacje dysponują większymi, czy mniejszymi finansami.
Może więc każda ofiarowałaby tyle, na ile ją stać - żeby pomóc tym, którzy naprawdę potrzebują pomocy.
Tu nie trzeba nawet apelować do sumienia, tu chodzi o pomoc dla nieuleczalnie chorych, cierpiących dzieci. A dzieciom należy się pomoc - w pierwszej kolejności.

Może zechcą też dołączyć się osoby indywidualne, numer konta jest podany na końcu postu.
Pamiętajmy, kropla to nic, ale krople tworzą ocean.
Dziś ty pomożesz komuś, jutro ktoś pomoże tobie...

___________________________________________

Nasze stowarzyszenie od 1990 roku pomaga polskim dzieciom chorym na Mukopolisacharydozę (MPS) i rzadkie choroby genetyczne.
Choroby te spowodowane są wrodzonymi zaburzeniami przemiany materii - brakuje pewnego enzymu, który powinien rozkładać cukry złożone - mukopolisacharydy, które odkładają się w tkance łącznej, niszcząc ją.

Dzieci rodzą się zdrowe, a ich choroba ujawnia się dopiero po kilku latach. Powoli choroba powoduje uwstecznianie się fizyczne, umysłowe. Diagnoza tej choroby jest równoznaczna z wyrokiem śmierci. W 80% przypadków, dzieci nie dożyją pełnoletności.

· Pomagamy tym dzieciom w zakupie środków leczniczych i sprzętu rehabilitacyjnego, organizujemy dla nich turnusy rehabilitacyjne, a także wspieramy najuboższych podopiecznych.


· Staramy się rozpowszechniać wiedzę medyczną na temat MPS i chorób rzadkich, poprzez organizowanie szkoleń i konferencji.
· Chcemy zwrócić uwagę publiczną na problemy, z jakimi borykają się rodziny dzieci chorych na rzadkie choroby.

· Praca Zarządu Stowarzyszenia polega na wzajemnej pomocy i jest zupełnie charytatywna.

Polski naukowiec Prof. Grzegorz Węgrzyn z Uniwersytetu Gdańskiego wynalazł metodę leczenia Mukopolisacharydozy typ III Sanfilippo.
Lek jest unikalny na skalę światową
, gdyż nikomu na świecie jeszcze nie udało się nawet zahamować choroby Sanfilippo, a co dopiero odwrócić.
Badania prowadzono na 20-osobowej grupie chorych dzieci. Po roku poprawiły się wszystkie parametry, które były obserwowane u dzieci, nastąpiła statystycznie istotna poprawa.

Wyniki badań zostały przyjęte do druku w czasopiśmie medycznym "Current Therapeutic Research", czyli zostały zaakceptowane przez światowe środowisko naukowe.
Udowodnione jest, że substancja działa i poprawia stan pacjentów.

Pierwszy etap próby klinicznej był finansowany z grantów uczelnianych, ale niestety, dalsze badania nie są prowadzone, z powodu braku pieniędzy. Chore dzieci wciąż czekają na lek, pomimo iż mogłyby być leczone.

W Polsce na ten typ choroby MPS choruje około 40 dzieci. Na przeprowadzenie i dokończenie badań nad lekiem potrzeba kilkanaście milionów złotych.
Profesor pracuje także nad nowoczesnymi terapiami genetycznymi, które mogą pomóc w innych chorobach uwarunkowanych genetycznie.

Dlatego szukamy osób, które mogą nam pomóc w realizacji naszego największego marzenia, czyli lekarstwa dla naszych dzieci...

Jedyne, co możemy teraz zrobić, to zakupić sprzęt medyczno - rehabilitacyjny, prowadzić terapię zajęciową przy pomocy rehabilitantów i masażystów, aby odsunąć od naszych biegających jeszcze kilkuletnich dzieci wózek, a później niestety łóżko...

Pomóżcie uwierzyć, że to co im się przytrafiło, nie jest obojętne ludziom przechodzącym obok. Zamiast współczucia wyciągnijcie do nich pomocną dłoń, łagodząc tym samym ich cierpienie. Państwa życzliwość, to uśmiech na twarzach naszych dzieci, to jeszcze jedna gwiazdka nadziei, która błyska na naszym zachmurzonym niebie.

W załączeniu – prośba o wsparcie finansowe badań nad lekiem na MPS typ III - prof. Grzegorz Węgrzyn.


Więcej na temat Stowarzyszenia i choroby dostępne jest na stronie
www.mps-society.pl
Na stronie http://pl.youtube.com/user/SocietyMPS dostępne są filmy i reportaże TV z udziałem naszych dzieci.
Galeria zdjęć naszych dzieci :
http://www.galeriamps.yoyo.pl/
http://www.galeriamps1.yoyo.pl/

Za wszelką okazaną pomoc z góry serdecznie dziękujemy.
W imieniu rodziców chorych dzieci i Stowarzyszenia
Koordynator Wioletta Łabno

_____________________________________________

Prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn
Tel. (0-58) 523 6370 (Sekretariat)
Katedra Biologii Molekularnej

Tel. (0-58) 523 6308 (Kierownik Katedry)
Instytut Biologii

Tel. (0-58) 523 6319 (Laboratorium)
Wydział Biologii, Geografii i Oceanologii

Fax: (0-58) 523 6424 (Sekretariat)Uniwersytet Gdański
Fax: (0-58) 523 5501 (Kierownik) Katedry)
ul. Kładki 24

e-mail: wegrzyn@biotech..univ.gda.pl (Kierownik Katedry)
80-822 Gdańsk www.bgo.univ.gda.pl/kbm


Gdańsk, 4 kwietnia 2008 r.

Szanowni Państwo

Zespół naukowy pracujący pod moim kierunkiem opracował niedawno nowa metodą leczenia choroby Sanfilippo (mukopolisacharydozy typu III). Dotychczas choroba ta była nieuleczalna i nie można było nawet spowolnić jej postępu. Choroba Sanfilippo jest spowodowana defektem genetycznym objawiającym się zahamowaniem rozkładu glikozoaminoglikanów w komórkach.
Założeniem opracowanej przez nas metody jest obniżenie wydajności syntezy tych związków, przez co prawdopodobne staje się przywrócenie równowagi pomiędzy syntezą i degradacją glikozoaminoglikanów.
Nasze badania na modelach komórkowych wykazały skuteczność metody w redukowaniu złogów glikozoaminoglikanów w fibroblastach pochodzących od chorych osób. Pilotowe badania kliniczne przyniosły bardzo zachęcające wyniki, gdyż uzyskano statystycznie istotną poprawę wszystkich badanych parametrów pacjentów po roku stosowania leczenia, w tym poprawę możliwości poznawczych pacjentów, co jest szczególnie ważne w tej chorobie, która atakuje głównie centralny układ nerwowy.

Kolejnym etapem badań powinny być oficjalne próby kliniczne. Niestety, znaczny koszt takich prób (liczony w milionach złotych) nie pozwala nam na ich przeprowadzenie. Również większość firm farmaceutycznych nie jest zainteresowana finansowaniem tych prób ze względu na niewielką liczbę pacjentów chorujących na mukopolisacharydozę typu III.

Ponieważ jednak jest to choroba prowadząca do śmierci nieleczonych pacjentów w wieku kilkunastu lat, jesteśmy zdeterminowani przeprowadzić takie próby, dlatego też ewentualne wsparcie finansowe badań klinicznych byłoby bardzo cenne.

Z poważaniem,
Prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn

_________________________________________________________

STOWARZYSZENIE CHORYCH NA MPS I CHOROBY RZADKIE
ul. Radnych 9A
05-503 GŁOSKÓW
POLSKA
Kontakt do siedziby
(+48) 605 36 88 40
(+48) 22 757 81 97
fax.(+48) 22 757 81 29
tmatulka@wp.pl

Kontakt do koordynatora
Wioletta Łabno
(+48) 32 202 57 61
(+48) 515 09 57 50
wlabno@hotmail.com


Konto bankowe walutowe
Bank Pekao S.A. w Warszawie

NRB 78 1240 6175 1978 0000 4575 9321
__________________________________________________